Dni płodne: jakie jest prawdopodobieństwo ciąży?

Dzień dobry,

mam pytanie: mój cykl wynosi około 28 dni. Dni płodne przypadały od około 14 -20 września. 19 września po południu zauważyłam śluz przypominający przezroczystą galaretę, więc wiedziałam, że to dzień mojej owulacji. Staramy się o dzidziusia wiec kochaliśmy się z mężem na 14, 16 i 19 września wieczorem (w tym samym dniu, w którym zauważyłam zmieniony galaretowaty śluz). Okres mam dostać dopiero za 6 dni.

Z ciekawość mierzyłam temperaturę w pochwie przez ostatnie kilka dni i jest powyżej 37 stopni (37.3, 37.5 i 37.1), ale czytałam że przed okresem taka temperatura jest prawidłowa i wcale nie oznacza ciąży. Robiłam testy, które wykrywają ciążę jużz na 6 dni przed okresem. Wynik był negatywny.

W związku z tym mam kilka pytań. 1. Jak wiarygodnie są testy, które wykrywają wczesną ciążę? 2. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży, oprócz bólu w podbrzuszu i delikatnego bólu w piersiach (zazwyczaj na 1 tydzień przed okresem piersi bola mnie bardziej) nie mam żadnych objawów. 3. I jaka jest prawidłowa temperatura w pochwie w czasie cyklu? Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

test ciążowy najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki. Wówczas można liczyć na wiarygodny wynik. Na początku ciąży poziom beta-hCG może być zbyt niski aby dać dodatni wynik testu ciążowego. Dlatego wynik testu jest ujemny pomimo tego, że kobieta jest w ciąży. Dlatego proponuję nie sugerować się wynikiem wykonanego testu i powtórzyć go w dniu spodziewanej miesiączki. Wcześniej może Pani wykonać oznaczenie poziomu beta-hCG we krwi. Na podstawie tego badania można wykryć ciążę po około 7-10 dniach od zapłodnienia.

Objawy, które się u Pani pojawiły mogą mieć związek z ciążą ale nie muszą. Jednak brak innych symptomów nie wyklucza ciąży. Objawy związane z ciążą są indywidualne dla każdej kobiety. Jeżeli doszło do współżycia podczas dni płodnych istnieje możliwość zajścia w ciążę.

Po miesiączce temperatura będzie niska, aż do owulacji. W czasie owulacji temperatura szczytuje. Różnica przed owulacją i w dniu owulacji powinna wynosić przynajmniej 2 kreski (0.2 st. C). Od owulacji temperatura będzie wyższa, niż przed owulacją. Wysoka temperatura będzie się utrzymywać aż do miesiączki. Temperatura mierzona w pochwie jest prawidłowa ale na podstawie tych pomiarów nie można potwierdzić ani wykluczyć ciąży.
Pozdrawiam