Kłucie w podbrzuszu, jajnikach i pochwie a ciąża

Dzien dobry mam 19 lat 6 dni temu uprawiałam petting z chłopakiem. Włożył mi palec do pochwy i nie jestem pewna czy nie było na nich preejakulatu bądź spermy. Byłam wtedy w 19 dniu cyklu, są one regularne co 28 dni. Powinnam mieć wtedy dni niepłodne. Na dwa dni przed spodziewana miesiaczka odczuwam kłucie w podbrzuszu, bóle jajników i kłucie w pochwie, pojawił się też obfity biało-żółty lepki śluz. Czy to objawy zbliżającej się miesiączki czy tez mogłam zajść w ciąże? Czy takie kłucie w podbrzuszu, jajnikach i pochwie może być objawem ciąży? Próbowałam szukać informacji w internecie na temat kłucia w podbrzuszu i jajnikach, ale raczej nie świadczą one chyba o ciąży, sama już nie wiem... Dodam że robiłam to z chłopakiem pierwszy raz. Stresuje się bardzo od kilku dni i bardzo proszę o odpowiedz czy mogę być w ciąży? Pozdrawiam.

Piotr Pilarski

Ryzyko ciąży istnieje. Sugeruję wykonać test ciążowy 14 dni po stosunku jeśli do tej pory nie wystąpił okres.

Pozdrawiam.

Magdalena Mroczek

Witam,

Pewne ryzyko zajścia w ciążę istnieje, jednak jest ono stosunkowo niewielkie. Objawy, które Pani opisuje mogą być także spowodowane nadchodzącym okresem lub zakażeniem grzybiczym lub bakteryjnym lub stanem zapalnym. Często objawy wczesnej ciąży i objawy miesiączki są nierozróżnialne.
Nad tym czy w preejakulacie znajdują się plemniki dyskutowano przez długi okres czasu. Ostatnio stwierdzono, że w preejakulacie znajdują się plemniki, jest ich jednak stosunkowo mało i część z nich wykazuje bardzo niewielką ruchliwość. Teoretycznie jednak zajście w ciążę przy kontakcie z preejakulatem jest możliwe. Poza tym trzeba też wiedzieć, że plemniki giną szybko jeśli przebywają w niesprzyjających warunkach i poza organizmem kobiety.

W Pani przypadku warto jest wykonać test ciążowy.

Test ciążowy wykrywa w moczu stężenie hormonu beta hCG. Istnieje kilka systemów testów ciążowych. Czasami trzeba nanieść kilka kropel moczu na test, w innych przypadkach należy podstawić test pod strumień moczu. Hormon hCG zaczyna być produkowany w organizmie między 7 a 10 dniem, w którym doszło do zapłodnienia. Poziom beta hCG rośnie szybko przez pierwsze miesiące ciąży, aż do około 2-3 miesiące.

Testy ciążowe różnią się czułością. Takie, które mają bardzo wysoką czułość i wykrywają stężenie beta hCG nawet jeśli jest mniejsze niż 500 IU/l mogą pokazywać ciążę już około 10-14 dni po zapłodnieniu. Inne testy mają mniejszą czułość i wykrywają hCG w stężeniu pomiędzy 500-800 IU/l można wykonać w terminie spodziewanej miesiączki. Te testy, które mają najmniejszą czułość czyli mniejszą niż 800 IU/l mona zrobić po okresie tygodnia po terminie spodziewanej miesiączki. Jeśli test zrobimy zbyt wcześnie może dać on wynik fałszywie negatywny. Czasami na testach napisane jest, ze można je wykonać już po 10 dniach od spodziewanego zapłodnienia. Należy jednak pamiętać, że do zapłodnienia nie musiało dojść od razu po uwolnieniu komórki jajowej. U Pani test ciążowy, w przypadku ciąży, powinien już pokazać wynik dodatni. Proszę dla pewności powtórzyć test ciążowy z moczu porannego.

Dokładność testów ciążowych określa się na około 95-99 proc.

Jeśli chodzi o preejakulat