Kłucie jajnika a ciąża

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące kłucia jajnika. Mianowicie czy kłucie jajnika może oznaczać ciąże albo być jednym z objawów, które mogą zwiastować ciążę? W całym okresie dni płodnych kochałam się z moim partnerem i zastanawiam się czy jestem w ciąży. Od dwóch dni pojawiło się u mnie kłucie jajnika. Czy może to być jeden z objawów ciąży czy raczej nie? Staramy się z partnerem o dziecko i nie wiem czy ja już każdy objaw interpretuję jako oznakę ciąży ale wydaje mi się, że kiedyś przeczytałam gdzieś informację o kłuciu jajnika jako jednym z pierwszych symptomów ciąży. Oczywiście nie robię sobie jeszcze nadziei - wiem, że to zdecydowanie za wcześnie, po prostu się zastanawiam. A jeśli nie to co może oznaczać kłucie jajnika? Czy jest to powód do niepokoju i powinnam z tym udać sie do lekarza czy może jednak lepiej na razie zaczekać i sprawdzić czy kłucie jajnika nie będzie bardziej intensywne? Proszę o odpowiedź i poradę. Pozdrawiam.

MichaĹ Kurek

Aby potwierdzić lub wykluczyć ciążę polecam wykonać test ciążowy lub oznaczenie beta-hCG z krwi w 14 dni po stosunku.

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej nie. Proszę udać się do ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Kłucie jajnika nie jest specyficznym objawem ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy.