Podwyższona temperatura ciała po ryzykownym stosunku

Mówiąc o podwyższonej temp. po zapłodnieniu, gdzie tak naprawdę musi być mierzona? W pochwie czy pod pachą? Od kilku dni utrzymuje się u mnie temp. ok 37-37,2 (mierzona pod pachą), niczym nie mogę jej zbić. Współżyłam z chłopakiem w dni płodne, do wytrysku doszło na zewnątrz, ok.5 dni później pojawił się ten stan podgorączkowy, który utrzymuje się już tydzień, temperatura wraca do normy późnym wieczorem i rano, potem znów wzrasta. Do spodziewanego okresu zostały 4 dni. Czy mogę być w ciąży?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W opisanym przypadku chodzi o temp głęboką ciała czyli mierzoną np. w pochwie, ale nie pod pachą. Ciąży nie można jednoznacznie wykluczyć ani potwierdzić. Proponuję wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki jeżeli ta będzie się opóźniać.