Czy po stosunku w prezerwatywie mogę być w ciąży?

Ostatni okres miałam 16 czerwca. Kochałam się z chłopakiem 26 czerwca z gumką (która nie pękła), 28 czerwca dostałam plamienia, które trwało około tygodnia. Okres powinnam już dostać jednak dalej go nie ma. Czy jestem w ciąży?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Do zbliżenia niewątpliwie doszło w dniach płodnych. Jeżeli stosowali Państwo antykoncepcję, to ryzyko ciąży jest równe wskaźnikowi Pearla dla tej metody.

Jedynym wiarygodnym sposobem na potwierdzenie ewentualnej ciąży jest wykonanie testu ciążowego. Domowe testy ciążowe dają wiarygodne wyniki dopiero 14 dni od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia. Testy z krwi można wykonać już po 9 dniach.

Plamienie występujące w niedługim odstępie czasu od stosunku rzadko przemawia za ciążą. Zwykle związane jest  z występowaniem nadżerki, polipa czy jest efektem urazu mechanicznego.

Pozdrawiam