Czy mogę być w ciąży miesiąc po odstawieniu tabletek?

Mam 28 lat.(K) Witam, mam pytanie. Przez ostatni miesiąc nie biorę w ogóle tabletek antykoncepcyjnych, kocham się z mężem regularnie bez zabezpieczenia. Jestem tydzień przed okresem, strasznie bolą mnie sutki i jakoś dziwnie się czuje, mam straszną ochotę na seks, wcześniej aż takiej ochoty nie miałam. Robiłam test i wyszedł negatywny, czyli że nie jestem w ciąży. Czy test mówi prawdę, czy lepiej jeszcze poczekać i zrobić jeszcze test w dzień, w którym powinnam dostać okres? Czy jest możliwość, że jestem w ciąży i że test kłamie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Domowe testy ciążowe dają wiarygodne wyniki dopiero po 14 dniach od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia. W przypadku regularnych zbliżeń i cykli najodpowiedniejszym dniem na wykonanie testu jest dzień spodziewanej miesiączki lub później. Z tego też względu radziłabym powtórzyć test za kilka dni lub już teraz wykonać test z krwi, polegający na oznaczeniu betaHCG.
Wspomniane objawy są jedynie objawami prawdopodobnymi.

Nie muszą koniecznie świadczyć o zapłodnieniu, choć tego Państwu życzę.

Pozdrawam