Seks w dni płodne - czy mogę być w ciąży?

Miesiączkuję regularnie zazwyczaj co 30-33 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 25.03. Spodziewany okres miałam dostać ok 32 dnia cyklu tj. 25.04.( tak myślałam, gdyż ostatnio właśnie miałam co 32 dni). Miesiączka spóźnia mi się 3 dzień. Ostatnio współżyłam 22.04 i 25.04 (wtedy miałam - tak wynika z obliczeń - dni niepłodne). Jedyne co mnie martwi to to, że współżyłam 10.04, wtedy miałam dni płodne:/ dzisiaj tj. 28.04. zrobiłam test ciążowy (pre-test) i wyszedł negatywnie, czyli tego 10 mogę być pewna, że nie zaszłam w ciążę? Dlatego mam pytanie czy jest możliwość, że zaszłam w ciążę 22 lub 25,  wtedy kiedy myślałam, że mam dni niepłodne (nie stosowałam środków antykoncepcyjnych)? Dodam, że w styczniu brałam tabletkę "po stosunku" i rozregulował mi się cykl. Czy jest możliwość, że przez to teraz mi się opóźnia? Dodatkowo jestem teraz przeziębiona i ostatnio żyję w ogromnym stresie, a wiem,  że to może też wpłynąć negatywnie. Nie wiem co robić, jutro powtórzę test i w poniedziałek, jeżeli do tego czasu nie dostanę miesiączki. Proszę o jakąkolwiek poradę. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Domowe testy ciążowe dają wiarygodne wyniki po 14 dniach od daty ryzykownego zbliżenia. Zaleca się, by test wykonywany był z pierwszej, porannej porcji moczu, kiedy stężenie hormonu i pozostałych składników jest największe. Wydaje się zatem, że ryzyko ciąży jest niewielkie.

Ostatnie zbliżenia miały miejsce w terminie spodziewanej miesiączki. Gdyby doszło do zapłodnienia, okazałoby się, że Pani cykl wydłużył się o około 14 dni, co przy względnie regularnych cyklach jest mało prawdopodobne.

Oczywiście nie możemy zapominać o przyjętej tabletce alarmowej, która zwykle prowadzi do zaburzeń miesiączkowania (tego niestety nie możemy obliczyć). Wspomniany stres i infekcja gónych dróg oddechowych także mogła przyczynić się do wydłużenia cyklu.

Ze względu na brak informacji na temat śluzu szyjkowego trudno jest przypuszczać, czy ostatnie zbliżenia mogły mieć miejsce w czasie dni płodnych.

W obecnej sytuacji sugerowałabym wykonać test 14 dni od daty ostatniego zbliżenia. W przypadku negatywnego wyniku powinna się Pani skonsultować z ginekologiem.

Pozdrawiam.