Czy jestem w ciąży? - test wyszedł ujemny

Witam, Pani dr, dziękuję za udzielenie odpowiedzi na moje pytania. Powiem jeszcze, że dzisiaj właśnie zrobiłam test ciążowy - wyszedł ujemny, czyli mam się nie denerwować? A jeżeli chodzi o dni płodne to też tak mi się wydawało, że w tych dniach mogły wypaść, więc 26 lutego - jak odbył się stosunek - były to dni niepłodne. A jeżeli chodzi o wcześniejszy stosunek 12 lutego - wtedy był pierwszy raz, ale wszystko było w porządku jeżeli chodzi o zabezpieczenie. Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Zapoznałam się z treścią Pani wcześniejszych zapytań, dlatego pozwolę sobie dalej poprowadzić Pani problem.
Test wykonany po dniu spodziewanej miesiączki lub po 14 dniach od daty ryzykownego zbliżenia należy uznać za wiarygodny, dlatego jednoznacznie można powiedzieć, że nie jest Pani w ciąży.
Stosunek wcześniejszy, mający miejsce 12 lutego nie mógł doprowadzić do zapłodnienia z dwóch powodów. Po pierwsze miał miejsce w dniach niepłodnych, a po drugie jak sama Pani wspomniała był całkowicie zabezpieczony, co w przypadku wsytępowania dni niepłodnych i tak nie ma większego znaczenia.
Chciałabym także zauważyć, że test wykonany pod koniec cyklu nie daje odpowiedzi na temat jednego ryzykownego zbliżenia. Stwierdza bowiem jedynie fakt, że w Pani ciele nie doszło w ogóle do zapłodnienia, nie ma zarodka, czyli że nie jest Pani w ciąży.
Pozdrawiam.