Czy ból jajników może wskazywać na ciążę - kiedy zrobić test?

Witam, 10.07 miałam owulacje (obserwacja śluzu, który przypominał śluz występujący w dniach płodnych). Cały tydzień (od 03.07) wraz z mężem staraliśmy się o dziecko, zero zabezpieczeń :) od 10.07 strasznie pobolewało mnie podbrzusze, straszne kłucie jajników. 24.07 miałam dostać okres, jednak się nie pojawił. Tuż przed 24.07 bóle się nasiliły, jednak okresu jak nie było tak nie ma. Bóle ustąpiły. Czasem czuję lekkie kłucie jajnika i ból, ale jest on na pewno mniejszy niż w okresie od 10.07 do 24.07. Dziś robiłam test, wyszedł negatywny. Zawsze przed okres miałam wilcze napady głodu i podwyższoną wagę ciała a teraz tych objawów nie było. Czuję się wręcz rewelacyjnie tak jakby było już po okresie a nie przed. Czy możliwe, że jest nieco za wcześnie na test?! Czy spotkała się Pani z podobnym przypadkiem, gdzie w okazało się, że to właśnie ciąża?! Zaniepokoiły mnie bóle podbrzusza, które utrzymują się od dnia owulacji do praktycznie dziś. Wspomnę, że nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło. Czy to również może być jakiś objaw ciąży?! Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie i z niecierpliwością oczekuje odpowiedzi :)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Opisywane przez Panią objawy mogą, ale nie muszą świadczyć o ciąży. Domowe testy ciążowe dają wiarygodne wyniki dopiero po 14 dniach od daty ostatniego niezabezpieczonego stosunku. W Pani przypadku test został zatem wykonany w granicznym terminie.

W obecnej sytuacji zalecane jest powtórne wykonanie testu ciążowego. Zdecydowanie zachęcałabym do wykonania testu z krwi, polegającego na oznaczeniu stężenia hormonu betaHCG we krwi. Badanie można wykonać w zdecydowanej większości placówek medycznych. Jest to badanie zalecane, dające 100% skuteczności.

Niestety na podstawie objawów nie można postawić rozpoznania ciąży. W przypadku negatywnego wyniku testu zalecana jest wizyta kontrolna u ginekologa.

Pozdrawiam