Czy bóle podbrzusza mogą zwiastować wczesną ciążę?

Witam, wg moich obliczeń 10.07 miałam owulację. W okolicy tego dnia kochałam się z chłopakiem do końca i bez żadnych zabezpieczeń, po prostu staramy się o dziecko. Od dnia owulacji strasznie pobolewa mnie podbrzusze, raz lewy, raz prawy jajnik. Czytałam o tym trochę w Internecie i niektóre Panie miały tak właśnie w trakcie zagnieżdżającego się zarodka. Ból jest straszny rwący i ciągnący... Od dziś nasilił się jeszcze bardziej. Dnia 24.07 mam dostać okres. Nigdy nie miałam tak długiego bólu po owulacji, zazwyczaj trwało to 2-3 dni i do dnia okresu byłam wolna od bólu. W tym miesiącu jest gorzej. Zrobiłam kilka testów, ale niestety negatywne (może za wcześnie?). Moje pytanie: czy te bóle podbrzusza mogą zwiastować wczesną ciążę czy jednak coś innego? Czy mogą oznaczać zagnieżdżający się zarodek? Bardzo bym chciała, aby jednak to była ciąża. Nie mogę wytrzymać do 24.07, mimo że to tylko 4 dni. Proszę o pomoc, bo wariuję. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jak słusznie się Pani doczytała, niektóre Panie twierdzą, że czują zachodzący proces implantacji. Z medycznego punktu widzenia jest to mało prawdopodobne, ale oczywiście nie niemożliwe. W obecnej sytuacji najwłaściwszym postępowaniem będzie wykonanie testu ciążowego. Wykonane do tej pory są niestety mało wiarygodne i nie mogą przesądzać o braku ciąży. W obecnej sytuacji, gdy zależy Pani na szybkim i w 100% wiarygodnym wyniku, zachęcam Panią do wykonania testu z krwi polegającego na oznaczeniu poziomu beta HCG. Jest to badanie odpłatne, wykonywane w prawie każdej przychodni.

Pozdrawiam