Czy możliwa jest miesiączka we wczesnej ciąży?

Uprawiałam seks z parterem dnia 3/08 w dzień największej owulacji, dzień po również. okres powinnam dostać 18/08 lecz do dnia dzisiejszego jest brak (25/08) dziś rano zauważyłam delikatne różowe plamienie, boli mnie delikatnie podbrzusze, od paru dni zauważyłam u siebie mdłości, spadek energii, większy apetyt, wzdęty brzuch. czy mogło dojść do zapłodnienia i plamienie jest kwestia normalną? czy mogę podczas tkz "plamienia" wykonać test? czy mogę mieć miesiączkę i być w ciąży?
KOBIETA, 21 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

delikatne, różowe plamienie może być tzw. plamieniem implantacyjnym – jest to sytuacja oznaczająca zagnieżdżanie się zarodka. Biorąc pod uwagę współżycie w dniu owulacji oraz brak okresu jest to jak najbardziej prawdopodobne.

Mogło dojść do zapłodnienia, a plamienia we wczesnej ciąży również się zdarzają. Podczas takiego plamienia można wykonać test ciążowy. Jeśli jest Pani w ciąży, to nie można mieć w tym czasie menstruacji, ale niektóre kobiety mylą plamienia bądź krwawienia w ciąży z okresem.

Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozowe-plamienie-owulacja-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-mozne-oznaczac-lekko-rozowy-sluz-przy-wczesnej-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozowy-sluz-w-22-dniu-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.