Czy różowy śluz zawsze świadczy o ciąży?

Witam ostatnio miałam miesiączkę która dostałam dzień przed terminem i trwała tak jak zawsze 5 dni skończyła się w sobotę a dzisiaj poleciało mi trochę krwi i teraz mam jakby różowy śluz. Przed okresem uprawiałam sex ze swoim chłopakiem nie doszedł we mnie. Czy ten śluz to oznaka ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Bez dokładnego badania i tylko na podstawie tego krótkiego opisu nie można jednoznacznie potwierdzić lub wykluczyć ciąży. Jeżeli ma Pani podstawy do tego, aby podejrzewać, że doszło do zapłodnienia, najlepiej wykonać test ciążowy dostępny w aptekach lub drogeriach, który da odpowiedź na to, czy faktycznie spodziewa się Pani dziecka.

Najlepiej wykonać go w dniu spodziewanej miesiączki. Dla większej pewności można dodatkowo wykonać badanie Beta HCG, czyli stężenia gonadotropiny kosmówkowej. Umożliwia ono potwierdzenie ciąży już w ciągu 6-10 dni od zapłodnienia. Śluz na początku ciąży bywa bardziej obfity niż ten, który pojawia się podczas cyklu miesiączkowego. Jeżeli test ciążowy okaże się negatywny konieczna będzie dalsza diagnostyka. Może się okazać, że jest to objaw poważniejszego schorzenia, np. infekcji intymnej. W tym celu warto udać się do lekarza ginekologa, który po dzięki badaniu ginekologicznemu i ewentualnie dodatkowym badaniom będzie mógł określić źródło problemu i zlecić Pani właściwe leczenie.

Więcej na temat możliwych objawów ciąży może przeczytać Pani w artykule dostępnym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy

Zachęcamy także do przeczytania odpowiedzi specjalistów abczdrowie.pl na pytania z podobnego obszaru tematycznego:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozowy-sluz-i-pieczenie-cewki-moczowej-po-stosunku-seksualnym

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozowy-sluz-a-bezbolesna-miesiaczka

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozowy-sluz-i-spoznianie-sie-miesiaczki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.