Co może oznaczać taki różowy śluz?

Dzień dobry mam regularne miesiączki co 28 dni i trwała 5 dni Ostatnia miesiączka zaczęła sie 23 września i teraz mam dostać 21 października 15 października kochałam sie z chłopakiem bez zabezpieczenia ale nie doszedł we mnie Pobolewal mnie brzuch i do teraz mnie boli dość intensywnie Rano zauważyłam śluz jakby różowy Co to może oznaczać?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

stosunek w 23. dniu cyklu w kontekście regularnych 28-dniowych cyklów menstruacyjnych daje niewielkie prawdopodobieństwo ciąży. Ryzyko jest tym bardziej małe, jeśli nie doszło do wytrysku wewnątrz pochwy, jednak ostatecznie ciążę wykluczyć może test ciążowy wykonany po około dwóch tygodniach od zbliżenia.

Pobolewanie brzucha przed okresem to częsty objaw świadczący o zbliżającej się menstruacji. Dotyczyć on może zarówno podbrzusza, jak i jajników. Może również promieniować.

Natomiast różowa wydzielina oznacza zabarwienie krwią. Może ona wynikać z uszkodzenia naczyń krwionośnych ścianki pochwy (wynikających z przekrwienia narządów płciowych przed miesiączką), być skutkiem owulacji czy świadczyć o niewydolności ciałka żółtego. Również nadżerka, mięśniaki macicy oraz zapalenie przydatków mogą dać taki objaw. Dobrze więc byłoby skonsultować to plamienie z lekarzem.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozowy-sluz-i-spoznianie-sie-miesiaczki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-brazowo-rozowy-sluz-przed-miesiaczka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.