Czy istnieje możliwość ciąży w tej sytuacji?

Witam mam problem z miesiączką, czy jest możliwe abym była w ciąży ? Daty moich ostatnich miesiączek: 13 wrzesień 8 październik 9 listopad plamienie różowe (w tym dniu zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny) 13-19 listopad okres dłuższy niż zawsze, zazwyczaj trwał 5 dni - krew czerwona ( trochę bardziej skąpa niż poprzednie ale sporo) 22, 23 listopad plamienie różowe 24 listopad plamienie różowo -brązowe. O czym może świadczyć taka sytuacja ? Obecnie przebywam za granicą i nie mam możliwości pójścia do lekarza specjalisty.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

na podstawie samego opisu ciężko jest stwierdzić, jaka jest przyczyna pojawienia się u Pani różowych plamień. Powinna Pani udać się do ginekologa, który zbada Panią i na tej podstawie będzie mógł powiedzieć coś więcej.

Różowa wydzielina z pochwy może pojawiać się nie tylko podczas wczesnej ciąży, ale także z powodu zaburzeń hormonalnych (np. niedoboru progesteronu), mięśniaków szyjki macicy, polipów, a także nadżerki szyjki macicy.

Konieczna jest wizyta w gabinecie ginekologicznym, aby postawić odpowiednią diagnozę. Przed wizytą warto powtórzyć test ciążowy oraz oznaczyć poziom beta-HCG we krwi.

Podobne pytania innych użytkowniczek umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-to-rozowe-plamienie-w-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozowe-plamienia-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozowe-plamienie-czy-to-moze-byc-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.