Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza taki ból podbrzusza w 9 tygodniu ciąży?

Witam mam 25 lat i jestem 9 tyg ciąży dziś o godzinie 3.00 w nocy dostałam plamienia jasno różowe przez dzień wogole nie plamie Pobolewa mnie podbrzusze bardzo bym prosiła o szybką odpowiedź co to może znaczyć.
KOBIETA, 26 LAT 3 tygodnie temu

Krwawienie i ból w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

plamienie oraz bóle podbrzusza mogą pojawiać się na każdym etapie ciąży i nie zawsze są one powodem do niepokoju. Różowa wydzielina występująca w pierwszym trymestrze ciąży oznaczać może zagnieżdżanie się zarodka (ok. tydzień po zapłodnieniu) lub być wynikiem zmian hormonalnych, jakie zachodzą w organizmie ciężarnej.

Jasnoróżowe plamienie może również sygnalizować niski poziom progesteronu. Wówczas niezbędna jest suplementacja, która zapewni prawidłowy rozwój ciąży.

Przyczyną plamień na początkowym etapie ciąży mogą być schorzenia szyjki macicy, takie jak nadżerka czy obecność polipów. Niestety taka wydzielina może także oznaczać ciążę pozamaciczną. W każdym z tych przypadków konieczna jest wizyta u lekarza prowadzącego ciążę, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Pytania o różowe plamienia na początku ciąży znajdują się pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozowe-plamienia-w-6-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-podbrzusza-i-krwawienia-w-9-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-w-8-9-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozowe-plamienie-w-8-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy