Co robić z tym plamieniem w 8 tygodniu ciąży?

Jestem w 8-9 tygodniu ciąży dostałam plamienie takie brązowe byłam na konsultacji w szpitalu dostałam lek duphsston i lekarz pow że do 3- dni powinno plamienie ustać ale dalej mam do tej pory nieduże troszeczkę byłam u swojego lekarza i kazała dalej zazywac czy to jest normalne takie plamienie

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przyczyn plamienia na początkowym etapie ciąży jest wiele. Jedne z nich są niegroźne, inne mogą zwiastować poronienie. Warto więc być w kontakcie z lekarzem prowadzącym ciążę, aby w każdym momencie móc skonsultować z nim niepokojące Panią objawy.

Zdarza się, że plamienia w ciąży występują w terminie miesiączki lub na skutek infekcji pochwy. Inną przyczyną może być nadżerka szyjki macicy bądź efekt rozciągania macicy. Czasem plamienie pojawia się po stosunku płciowym lub badaniu ginekologicznym.

Proszę więc zażywać przepisany Pani lek zgodnie z zaleceniami oraz być pod stałą opieką lekarza. Jednocześnie proszę pamiętać o spokojnym trybie życia. Stres nie jest wskazany.

Podobne pytania pojawiały się już na naszym portalu. Odpowiedzi na nie znajdzie Pani po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-brazowe-plamienia-w-8-tygodniu-ciazy-sa-grozne, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-w-8-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-w-7-8-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.