Dlaczego plamienie w ciąży się utrzymuje?

Jestem w 8tygodniu ciąży, w 7 3 miałam pobieraną cytologie, owszem odczuwałam większy dyskomfort szczypanie drapanie ale do zniesienia. Na drugi dzień rano pojawiła się brązowa plama lekko sie przestraszyłam dzwoniąc do mojego Ginekologa trochę mnie uspokoił że to może być normalne więcej spokoju nospa od bólu i duphaston 3x1 który biore od poczatku ciąży. Plamienie ustało na drugi dzień po 2 dniach spokoju zaplamiłam na czerwono po czym juz pojechalam do szpitala, w szpitalu usg dzidzius piekny serduszko bije ale ja nadal plamie na brazowo :/ nikt mi chce powiedziec skad to. Jeden mówi ze krwiak na drugi dzien juz krwiaka nie widac

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

plamienia lub delikatne krwawienia po badaniu cytologicznym nie są niczym niepokojącym i mogą być związane z podrażnieniem.

Także w trakcie ciąży mogą pojawiać się plamienia, które nie zawsze są powodem do niepokoju. Zawsze należy poinformować o nich lekarza prowadzącego. Jeśli jednak nie zauważa on żadnych nieprawidłowości w badaniach, to takie plamienia nie muszą wymagać stosowania dodatkowych środków. Jeśli mimo to czuje się Pani zaniepokojona, to można odwiedzić innego ginekologa i opowiedzieć mu o swoich dolegliwościach.

Inne pytania o plamienia w ciąży umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-brazowe-plamienia-na-poczatku-ciazy-sa-normalne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-w-8-tygodniu-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jasnobrazowe-plamienia-w-8-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.