Dlaczego te plamienia w ciąży się pojawiają?

Jestem w 10 tygodniu ciąży, stwierdzono u mnie krwiaka podkosmowkowego, ktory wg ostatniego USG sie wchłonął. Niestety ze względu na wczesniejsze poronienia oraz brazowe plamienia przez krwiaka mam zakaz współżycia. Dziś nad ranem mialam sen erotyczny i obudzil mnie orgazm. Plamienia znowu sie pojawily, chociaz juz od 3 dni byl spokoj. Skoro krwiak sie wchlonal to czym moga byc spowodowane? Czy bede musiala zachować wstrzemięźliwość do końca ciąży? Przecież nie zapanuje nad snami :( proszę o poradę

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli plamienia znów się pojawiły, to powinna Pani skonsultować tę sytuację z ginekologiem. Bardzo możliwe, że będzie trzeba ponownie wykonać USG, żeby sprawdzić, czy wszystko w porządku.

Jeśli chodzi o brązowe plamienia, to oznaczają one, że nie ma żadnego aktywnego krwawienia z macicy. Jeżeli też doszłoby do poronienia, to wtedy krew jest krwistoczerwona.

Takie plamienie może oznaczać pozostałość po krwiaku lub wynika ono z niedoboru progesteronu. Nie wiem, czy przyjmowała Pani wcześniej ten hormon, jednak jeżeli zostanie stwierdzony niedobór, to zapewne lekarz go przepisze, ponieważ progesteron odpowiada za prawidłowe utrzymanie ciąży.

Więcej informacji będzie w stanie udzielić ginekolog po badaniu fizykalnym.

Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mieli ten sam problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/orgazm-przez-sen-i-czeste-plamienia-w-8-tygodniu-ciazy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-plamienie-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.