Czy krwawienie w ciąży mogło mieć nieznaną przyczynę?

Witam ! W 6 tyg ciąży dostałam krwawienia okazał się że to krwiak w 9 tygodniu po krwiaku nie było śladu po 4 dniach od wizyty rano krwawienie trafiłam do szpitala na usg wszystko ok nie wiadomo skąd krwawienie ,krwawienie ustało tego samego dnia lecz 2 dzień plamie zazwyczaj tylko przy wizycie w toalecie . Czy możliwe żeby lekarz nie widział skąd te krwawienie ? Czy krwawienie z niewiadomej przyczyny jest bardzo niebezpieczne.?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

plamienia w ciąży zdarzają się dosyć często. Nie zawsze przyczyny plamienia są jednak znane. Mogą one bowiem występować z różnych powodów i nie zawsze sugerują, że dzieje się coś niepokojącego.

Plamienia w ciąży mogą np. pojawiać się na skutek zmian zachodzących w organizmie i wahań hormonalnych, a także z powodu stresu, wysiłku fizycznego lub niedoboru progesteronu.

Jeśli czuje się Pani zaniepokojona tym plamieniem, proszę odwiedzić lekarza prowadzącego ciążę bądź innego ginekologa, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku i nie potrzebuje Pani żadnych leków.

Odpowiedzi naszych specjalistów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-podczas-ciazy-przyczyny, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-w-7-tygodniu-ciazy-a-mozliwe-przyczyny, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-plamienie-w-ciazy-jest-niebezpieczne. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.