Plamienie podczas ciąży - przyczyny
Mam 37 lat, jest to moja 2 ciąża. Od 6 dni plamię. Na początku plamienie miało ciemno-brązowy kolor, a od 2 dni czerwony. Byłam w szpitalu, zrobili mi usg i kazali wrocić za 2 tygodnie i nic więcej. Powiedzieli żebym się nie stresowała. Niestety mieszkam w Londynie i tutaj opieka jest tragiczna.

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Plamienia na początku ciąży występują dosyć często. Związane jest to m.in. ze stresem, dużym wysiłkiem fizycznym lub niedoborem progesteronu. W ostatnim przypadku stosuje się leki zawierające ten hormon. Oczywiście każde plamienie wymaga konsultacji ginekologicznej, ponieważ może oznaczać poronienie. Pani była badana przez ginekologa i lekarz nie widział nic niepokojącego. Gdyby jednak plamienia się nasilały lub pojawiły się inne objawy jak np. bóle podbrzusza, konieczna będzie kolejna konsultacja ginekologiczna. W tym momencie proszę jak najwięcej odpoczywać i dbać o siebie.
Pozdrawiam