Co oznaczają plamienia w 7. tygodniu ciąży?

Dzień dobry!

Chciałabym poprosić o jak najszybszą odpowiedź, ponieważ jestem trochę zaniepokojona. W 7. tygodniu po zapłodnieniu zauważyłam na bieliźnie bardzo 'wodniste' plamki chyba krwi (brunatne). Co to może oznaczać? Dodam, że 2 lata temu poroniłam w 10. tygodniu z niewiadomych przyczyn, ale wówczas to była wyraźnie krew. Obecnie mam pierwszą wizytę u ginekologa wyznaczoną za 2 dni, ale bardzo zależy mi na wcześniejszej odpowiedzi specjalisty.

Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Plamienia na początku ciąży występują często. Mogą mieć one związek m.in. ze stresem, dużym wysiłkiem fizycznym lub niedoborem progesteronu. W ostatnim przypadku stosuje się leki zawierające ten hormon. Należy pamiętać, że każde plamienie wymaga konsultacji ginekologicznej, ponieważ może oznaczać poronienie. Proszę jak najszybciej udać się do ginekologa.

Pozdrawiam