Co oznaczają te plamienia w 7 tygodniu ciąży?

Witam.jesyem już w 7tyg ciąży i plamie na brązowo już 5dzien.bylam w tym czasie w szpitalu lecz nie znaleźli przyczyny plamienia.ciaza jest serduszko bije.jest to już moja druga ciąża ale pierwszą poroniłam już 6tyg i brak zarodka było.prosze o szybką odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

powinna być Pani dobrej myśli. Jeżeli lekarze zrobili odpowiednie badania i nie wykazała one zagrożenia życia i zdrowia płodu, to raczej nie ma powodów do zbytniego niepokoju.

Powinna Pani kontrolować plamienie, sprawdzać, czy się nie nasila i nie występują dolegliwości bólowe. Warto też być pod stałą kontrolą lekarza. Proszę pamiętać, że plamienia w pierwszym trymestrze ciąży zdarzają się dosyć często i nie zawsze oznaczają poronienie. Przy poronieniu krew ma kolor krwistoczerwony, a także występują silne skurcze w podbrzuszu. Należy jednak cały czas trzymać rękę na pulsie i w razie problemów od razu jechać do ginekologa.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mieli podobne problemy:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-na-brazowo-w-7-tygodniu-ciazy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-brazowe-plamienia-w-ciazy-moga-byc-grozne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.