Czy brązowe plamienie na początku ciąży jest groźne?
Dzień dobry... Mam takie pytanie jestem w wczesnej ciąży początek lekarz nie określił który to tydzień ponieważ jest za wcześnie ale na USG wyszło że pecherzyk, zarodek ma 2mm .. Od wczoraj mam plamienie koloru brązowe czy to coś złego obawiam się... I denerwuje

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
we wczesnej ciąży mogą pojawiać się plamienia. Najlepiej jest konsultować ich pojawienie się z lekarzem prowadzącym ciążę.
Mimo, że nie muszą one oznaczać niczego złego i mogą być reakcją organizmu na zmiany, które zachodzą na skutek rozwijającej się ciąży, to lepiej zasięgnąć porady specjalisty. Będzie Pani spokojniejsza. Nerwy w tym przypadku nie są zdecydowanie wskazane.
Lekarz po zbadaniu Pani oraz przeprowadzeniu wywiadu zdecyduje czy konieczne jest włączenie farmakoterapii.