Brązowe plamienia w ciąży: Czy to groźne?

Witam. Około 2 tygodnie temu zrobiłam kilka testów ciążowych, które wyszły pozytywnie. Od początku plamie na ciemno brązowo. Jednego wieczoru poleciała ze mnie krew, pojechałam od razu do szpitala gdzie zrobili mi badania moczu, pobrali krew czym tylko potwierdzili, że jestem w ciąży. Niestety mieszkam w Anglii, zrobili mi USG po trzech dniach kłótni. USG wykazało, że to 6 tydzień ciąży, serce bije i jest wszystko w porządku. Rozmawiałam z położną, która stwierdziła, że brązowe plamienia w ciązy to nic takiego bo to tylko stara krew. Mimo to ja już plamie ponad 2 tygodnie fakt, że gdy ostatni tydzień leżałam w domu plamienie zmniejszyło się było wręcz niewidoczne, ale niestety od poniedziałku wróciłam do pracy z czym wróciło plamienie. Dziś byłam u lekarza gdyż mam chyba zapalenie pęcherza. Dostałam leki na plamienie, lekarz odpowiedział, to samo co położna. Czy jest możliwe, że to brązowe plamienie w ciąży jest związane z infekcją? Czy brązowe plamienie w ciąży może być zagrożeniem? Dodam, że nie mam przy tym żadnych bóli podbrzusza. Już nie wiem co mam robić nikt tutaj pacjenta nie słucha, a wczesna ciąża jest traktowana typu ''jest jak jest jeśli nie ma tzn., że natura tak chciała''.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Plamienia na początku ciąży są częsta dolegliwością. Wynika to zazwyczaj ze stresu, nadmiernego wysiłku oraz niedoboru progesteronu. W tym ostatnim przypadku należy włączyć leczenie preparatami zawierającymi progesteron.
W Pani przypadku najprawdopodobniej plamienia mają zawiązek z pracą o czym świadczy ich nasilenie po powrocie do pracy. Dlatego powinna Pani więcej odpoczywać.
Gdyby plamienia się nasilały lub pojawiły się krwawienia konieczna jest konsultacja ginekologiczna. Niestety mogą to być objawy poronienia.
Pozdrawiam