Brązowe plamienie - czy to oznaka wczesnej ciąży?

Mam 29 lat i od 8 miesięcy staramy się z mężem o dziecko (tabletki odstawiłam w maju 2010). Od tego czasu mam nieregularne miesiączki (34-41 dni), a w tym miesiącu, w 20 dniu cyklu, zaczęło się u mnie brązowawe plamienie, które trwa do dziś (prawie 2 tygodnie - za słabe, aby nazwać je miesiączka). Nie towarzyszyły mu ani swędzenie, ani inne niepokojące objawy oprócz bólów podbrzusza jak przed okresem.
Wczoraj byłam u lekarza (31 dzień cyklu), który zrobił test ciążowy z moczu (negatywny) i który wykluczył infekcję. Powiedział jednak, że to może być bardzo wczesna oznaka ciąży - czy to naprawdę możliwe? Mam wrócić na wymaz, jeśli porządny okres nie zjawi się przez następne 2 tygodnie, a plamienie nie ustanie?
Proszę o odpowiedź, czy takie plamienie jest możliwe we wczesnej ciąży i jeśli tak, to czym jest spowodowane. Dziękuję.

Witam serdecznie,
plamienia mogą się pojawić w ciąży. Dotyczy to zwłaszcza wczesnej ciąży. Przyczyną plamień mogą być nadmierny wysiłek, stres lub niedobór progesteronu. Wówczas należy w leczeniu zastosować preparaty progesteronu.
Aby wyjaśnić, co jest przyczyną plamień w Pani przypadku, należy poczekać do kolejnej wizyty u ginekologa. We własnym zakresie po około tygodniu może Pani wykonać kolejny test ciążowy.
Pozdrawiam