Czy brązowe plamienie to oznaka ciąży?

Witam! Od 2 miesięcy staramy się z mężem o dziecko... Cykle mam bardzo nieregularne 38-46 dni. Byłam u lekarza i wszystko jest w porządku. Dzisiaj dostałam jasnobrązowe plamienia (nigdy wcześniej takich nie miałam). Czy to może być oznaka ciąży? ;) Apetyt mi się zwiększył, chodzę częściej do ubikacji, ale nie odczuwam żadnych dolegliwości, no może po za tym, że szybciej się męcze i jestem senna. Pozdrawiam serdecznie;)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

objawy, które Pani podaje - wzrost łaknienia, a zwłaszcza parcie na mocz - pojawiają się w ciąży, ale dopiero w późniejszym okresie. Takie plamienie może towarzyszyć zagnieżdżeniu się zarodka, ale równie dobrze może oznaczać początek krwawienia miesięcznego, nadżerki itp.

Oczywiście ciąża jest możliwa, ale bynajmniej nie można jej u Pani rozpoznać po wymienionych tutaj objawach. Proszę wykonać test ciążowy - jest to dużo wiarygodniejsza metoda.