Zapytaj lekarza

7 3 2 , 8 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy te brązowe plamienia są niepokojące?

Witam, jestem w 6 tygodniu ciąży, a dokładnie (6w0d) od ponad tygodnia zauważyłam, że chwile po oddaniu moczu na papierze pojawia sie brązowy śluz, jest go bardzo mało i pojawia się max 2 razy dziennie. Małe ilości krwi wyszły także w badaniu moczu. Nadal odczuwam mdłości oraz senność. Czy te plamienia mogą oznaczać cos złego?
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

trudno to ustalić bez badania, niemniej plamienia na początku ciąży są bardzo częstym zjawiskiem. Przeważnie ustępują z czasem i nie stanowią zagrożenia dla rozwijającego się zarodka, niemniej zawsze w takim przypadku warto upewnić się co do prawidłowego przebiegu ciąży. Być może zainteresują Panią odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienie-i-bol-brzucha-we-wczesnej-ciazy oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/lekkie-plamienie-w-pierwszym-trymestrze-ciazy.

Mdłości i senność to naturalne dolegliwości ciążowe, nasilone zwłaszcza w I trymestrze. Ich obecność świadczy o nadprodukcji typowych dla ciąży hormonów, w tym progesteronu czy gonadotropiny kosmówkowej. Niekiedy jednak mimo nasilonych dolegliwości tego typu, ciężarna ma niedostatki progesteronu – może się to objawiać plamieniami.

W takim wypadku wskazana jest suplementacja syntetycznego hormonu, który ma na celu uzupełnienie niedoboru i podtrzymanie ciąży. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/luteina-dopochwowa-charakterystyka-wskazania-niedobor.

Sugeruję więc wizytę u ginekologa, w razie gdyby dolegliwości nie ustąpiły lub nasiliły się. Szczególnie niepokojące jest jednak intensywne krwawienie i/lub bóle skurczowe (przypominające bóle menstruacyjne).

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy