Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ten brązowy śluz w ciąży?

Jestem w 11 tygodniu ciąży, w zeszła środę dowiedziałam się, że dziecko żyje ale ma rozwuj na 7 tydzień i 3 dni. Nie dostaje żadnych leków, czekam na badania prenatalne. Z owego powodu.. Jest to moja 2 ciąża. Dziś zauważyłam gesty śluz w kolorze brązowego, który miałam pod koniec ciąży 1wszej. Teraz się martwię. Zastanawiam się czy mógł spowodować stosunek. Czy inna oznaka. Mam 29 lat
KOBIETA, 29 LAT 5 miesięcy temu

Palenie w ciąży - świadomy wybór

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

brązowe plamienia pojawiają się stosunkowo często w I trymestrze ciąży i nie zawsze oznaczają, że dzieje się coś złego. Nie mają też związku ze stosunkiem płciowym, ponieważ kolor wydzieliny wskazuje raczej na starą krew, a nie świeży uraz spowodowany penetracją pochwy. Jeżeli lekarz nie nakazał spoczynkowego trybu życia i abstynencji seksualnej, to nie ma Pani powodu, by unikać seksu. Być może zainteresują Panią odpowiedzi naszych ekspertów na pytanie o przyczynę krwawień na wczesnym etapie ciąży: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/lekkie-plamienie-w-pierwszym-trymestrze-ciazy.

Plamienia mogą być oznaką niedoboru progesteronu, który jest hormonem niezbędnym do prawidłowego rozwoju ciąży. Jeżeli lekarze podejrzewają jego braki w organizmie lub biorą pod uwagę zwiększone ryzyko poronienia u kobiety, przepisują syntetyczny hormon w postaci doustnej lub dopochwowej. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/luteina-dopochwowa-charakterystyka-wskazania-niedobor.

Sugeruję więc, by niezwłocznie skonsultowała się Pani z ginekologiem prowadzącym ciążę. Po badaniu ginekologicznym i/lub USG będzie w stanie podjąć decyzję o dalszym postępowaniu. Więcej o plamieniach w ciąży w naszym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy