Co oznaczają takie upławy we wczesnej ciąży?

Witam byłam u lekarza 2 dni temu, jestem w 6tym tygodniu ciąży lekarz powiedział że wszystko jest dobrze przypisał witaminy lecz dzisiaj gdy wróciłam do domu ze sklepu zauważyłam że mam upławy jasno brązowego koloru, nie mam bólu podbrzusza ani żadnych niepokojących objawów, typowe objawy ciąży: nudności, ból piersi. Czy powinnam się martwić czy tak się zdarza i nie jest to nic groźnego?
KOBIETA, 20 LAT 7 miesięcy temu

Trójwymiarowe USG

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

delikatne brązowe plamienie jest częste na początku ciąży – uskarżają się na nie pacjentki zwłaszcza w I trymestrze. Najczęściej nie oznacza niczego niepokojącego i dopóki nie pojawiają się bóle skurczowe czy krwawienie, to nie są oznaką poronienia. Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/lekkie-plamienie-w-pierwszym-trymestrze-ciazy oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-w-ciazy-czy-to-grozne.

Niemniej proszę pamiętać, że brązowe plamienie jest w istocie wydzieliną powstałą z krwi. Zatem jako takie powinno być skonsultowane z ginekologiem, podobnie jak każdy inny niepokojący pacjentkę w ciąży objaw.

Więcej o plamieniach w ciąży pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy