Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Cz takie plamienie w ciąży jest normalne?

Witam . Jestem w 9tc , od tygodnia mam śluz zabrawiony na jasno brązowy , taka kawa z mlekiem . Biorę duphaston , luteine , encorton i acard(zapobiegawczo) . Plamienia mam tylko rano A acard biorę wieczorem . Myślę że to po acardzie ? Czy powinnam odstawić lek ? Jeden lekarz mówi żeby odstawić A inny żeby nie odstawić . I nie wiem , proszę o poradę . Lepiej brać i mieć plamienia czy nie brać i nie mieć ? Czy te plemienia od acard zagrażają ciąży ? Czy lepiej odstawić np. Na tydzień ?
KOBIETA, 26 LAT 3 miesiące temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety nie napisała Pani, czy są wskazania medyczne do stosowania kwasu acetylosalicylowego – poronienia nawykowe, ryzyko zakrzepicy lub inne. Jeżeli lekarz widzi taką konieczność, to odstawienie leku może być zgubne w skutkach. Acard faktycznie może powodować plamienia, a czy w Pani przypadku te plamienia są groźne – to może powiedzieć tylko ginekolog po wykonaniu badania.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/okres-w-ciazy-plamienia-niezagrazajace-ciazy-zagrozenia-poronienia.

Uogólniając, delikatne plamienia w kolorze brązowym w I trymestrze ciąży są stosunkowo częstą, a przy tym niegroźną przypadłością. Proszę zapoznać się z odpowiedziami ekspertów na te pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/lekkie-plamienie-w-pierwszym-trymestrze-ciazy oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-w-ciazy-czy-to-grozne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy