Dlaczego mam brązowe plamienia w 14 tygodniu ciąży?

Witam w 14tc trafiłam do szpitala z silnym krwawieniem (krew z woda) na izbie nic nie zobaczyli zastawili mnie w szpitalu po 3 dniach okazalo się że jest krwiak 2cmx1cm przelezalam w szpitalu 10 dni bylo ok. Gdy wrocilam do domu w nocy polecialo mi sporo brązowego plemienia ze skrzepami wiec sie przestraszylam i poszlam na usg i z dzidzia wszystko ok. Krwiaka nie ma. Dzisiaj w nocy tak samo dostalam brązowego plamienia. Czy takie plamienia dlugo trwają ? Ma ta jakis zły wpływ na dziecko ?

Redakcja abcZdrowie

Witam, trudno ocenić jaka jest przyczyna plamienia – krwiak jest jedną z nich, ale bez badania USG nie sposób tego stwierdzić. Bardzo prawdopodobne, że plamienie wynika z opróżniania się krwiaka, który z racji swoich rozmiarów nie został uchwycony na USG. Tutaj znajdzie Pani sugestię naszego eksperta, odwołującą się właśnie do krwiaka: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-plamienie-w-ciazy. To, czy takie krwawienie lub plamienie ma wpływ na dziecko również jest zależne od przyczyny tej dolegliwości. Na przykład może wynikać z obecności nadżerki – wówczas nie jest groźne dla płodu. Jednak plamienie może być też skutkiem niedostatków hormonalnych – wtedy zwiastuje ewentualność poronienia. Być może ma też związek z jakąś infekcją intymną. Niestety zachwiana w ciąży równowaga hormonalna często prowadzi do zwiększonej podatności na takie infekcje. W zależności od etiologii (grzybiczej, bakteryjnej) ginekolog zleca globulki dopochwowe, maść lub środki doustne. Wszystko o problematyce plamień, ich przyczynach oraz zagrożeniach, jakie ze sobą niosą, w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia. Ważna jest szybka reakcja – w ciąży nie należy bagatelizować takich dolegliwości, jak plamienie czy ból brzucha. Niejednokrotnie nie są niczym niepokojącym, lecz warto wątpliwości konsultować z ginekologiem – choćby telefonicznie. Natomiast pod tym adresem odnajdzie Pani opinię naszego eksperta, który tłumaczy z czego mogą wynikać plamienia w ciąży i czy należy się ich obawiać: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dzieje-sie-cos-zlego-plamienie-w-ciazy. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.