Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam plamienie w ciąży?

Jestem w 16 tygodniu ciąży . Do końca 13 tygodnia brałam progesteron. W 14 tygodniu dostałam krwotoku byłam w szpitalu okazało się że miałam małego krwiaka wróciłam do domu ponieważ wszystko było dobrze . Po paru dniach dostałam brazowego plamienie więc zgłosiłam się go szpitala okazało się że wszystko jest dobrze i nie znają przyczyny plamienia . Plamienie trwa już tydzień czasu nie nasila się jak i nie dla słabnie . Co mogę zrobić w tej sytuacji ?
KOBIETA, 31 LAT 3 tygodnie temu

Krwawienie i ból w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

brązowe plamienia w ciąży nie są wcale tak rzadkim zjawiskiem, jak mogłoby się wydawać – rzadko są groźne, nie świadczą też o żadnym aktywnym krwawieniu z macicy. Być może są pozostałością po opróżniającym się krwiaku, a może świadczą o niewielkich wahaniach hormonalnych lub niedoborze progesteronu.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/okres-w-ciazy-plamienia-niezagrazajace-ciazy-zagrozenia-poronienia.

Niezależnie od przyczyny warto obserwować organizm i jego reakcje – niewielkie, skąpe plamienia nie powinny być alarmujące, ale jeśli ich częstotliwość się zwiększy lub pojawią się bóle skurczowe podbrzusza czy inne dolegliwości, wówczas nie należy zwlekać z wizytą u lekarza bądź na izbie przyjęć.

Warto również zapytać ginekologa prowadzącego ciążę o postępowanie w tej sytuacji. Na pewno wskazany jest odpoczynek, mało forsowny tryb życia i unikanie seksu dopóki lekarz nie uzna, że nie zagraża on ciąży.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-w-ciazy-poczatki-poronienie-zalecenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy