Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy nadmiar kwasu foliowego zagrozi ciąży?

Czy jak brałam przez dwa tygodnie nadmiar kwasu foliowego czy to może zaszkodzić dziecku? jestem w 7 tygodniu . Dodam do tego ze mam ciemne uplawy Nie moge iść do lekarza bo mieszkam w Anglii i tu jest o 12go tygodnie pierwsza wizyta..
KOBIETA, 29 LAT około miesiąca temu

Czym jest endometrioza?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w okresie ciąży zapotrzebowanie na kwas foliowy jest zwiększone. Ciężko jest go przedawkować, gdyż nadmiar wydalany jest z moczem, dlatego nie ma Pani powodów do obaw, zwłaszcza, że nie napisała Pani, jakie dawki były przyjmowane.

Bardziej groźny od nadmiaru jest niedobór kwasu foliowego, ponieważ może on doprowadzić do wystąpienia poważnych wad rozwojowych. Zalecana dawka kwasu foliowego w ciąży to 0,4 mg na dobę, a w niektórych przypadkach nawet 0,8 mg na dobę.

Brązowe plamienia mogą pojawiać się na początku ciąży z powodu zmian hormonalnych zachodzących w organizmie. Czasem mogą one jednak świadczyć o ciąży pozamacicznej, dlatego dobrze by było, gdyby zbadał Panią lekarz.

Podobne pytania dotyczące kwasu foliowego w ciąży znajdzie Pani pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ile-dziennie-mozna-przyjmowac-kwasu-foliowego-w-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przedawkowalam-kwas-foliowy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-taka-dawka-kwasu-foliowego-nie-jest-za-duza.

Natomiast pytania o brązowe plamienia pojawiały się m.in. w pytaniach: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-w-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-w-9-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-w-5-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy