Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Najlepszy moment na zajście w ciążę

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, może Pani – zazwyczaj specjaliści zalecają rozpoczęcie suplementacji kwasem foliowym właśnie w momencie rozpoczęcia starań o dziecko – profilaktyczna dawka wynosi 0,4 mg na dobę. Dotyczy to kobiet, u których w wywiadzie nie stwierdza się obciążeń wadami cewy nerwowej. Odsyłam do odpowiedzi naszego eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mam-34-lata-staram-sie-o-drugie-dziecko-chcialam-zapytac-ile.

Dlatego warto tę decyzję przedyskutować z ginekologiem, ponieważ może on zadecydować o zwiększeniu dawki kwasu foliowego nawet do 4 mg na dobę. Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://zywienie.abczdrowie.pl/dawkowanie-kwasu-foliowego.

Oczywiście proszę pamiętać, że suplementy to nie jedyny sprzymierzeniec w walce o zdrową ciążę i dziecko – przede wszystkim warto zadbać o dietę obojga rodziców – powinna ona obfitować właśnie w produkty bogate w kwas foliowy. Jeśli jest Pani zainteresowana, to więcej szczegółów odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/produkty-zawierajace-kwas-foliowy-dla-kobiet-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy