Co oznaczają te różowe plamienia w bardzo wczesnej ciąży?

Witam. 6,7,10 stycznia testy pozytywne 9 stycznia lekkie jednorazowe jasnoróżowe plamienie po skorzystaniu z toalety 23 stycznia ciąża potwierdzona 4/5 tydzień wczoraj również pojawiło się plamienie jasnoróżowe po skorzystaniu z toalety. Czy mam powody do niepokoju dodam że odczuwałam lekki ból brzucha przy czym zaraz ustępował. Z góry dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

we wczesnej ciąży mogą pojawiać się plamienia, jednak zawsze należy je konsultować ze specjalistą.

Mogą to być zarówno plamienia fizjologiczne związane m.in. z zagnieżdżaniem (implantacją) zarodka w jamie macicy, rozciąganiem macicy i jej wzrostem, a także zmianami hormonalnymi, jak i sygnałem o nieprawidłowym rozwoju ciąży.

Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jaka jest przyczyna plamień u Pani, dlatego zachęcamy do niezwłocznej wizyty u ginekologa, który zaleci Pani dalsze postępowanie.

W naszym serwisie pojawiały się podobne pytania. Poniżej umieszczamy pytania, przy których pojawiły się już odpowiedzi:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-rozowe-plamienie-we-wczesnej-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-to-rozowe-plamienie-w-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-mozne-oznaczac-lekko-rozowy-sluz-przy-wczesnej-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.