Co oznacza ta różowa wydzielina w ciąży?

Witam, obecnie jestem w 29tygodniu ciazy tydzień temu miałam zakładany szew ratunkowy na szyjkę macicy. Dziś rano zauważyłam ciągnący czerwony, się śluz z na papierze poza tym nic mnie nie boli. Aktualnie sprawdzam cały czas czy nadal są jakiekolwiek upławy lecz nic nie ma tylko lekko różowy papier. Dziecko cały czas wykonuje ruchy, nic innego mi nie dolega. Czy mam się martwić? Nie wiem co mam robić ponieważ cały czas leżę nie wykonuje żadnych ruchów tylko łazienka i łóżko. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

założenie szwu ratunkowego na szyjkę macicy może doprowadzić do delikatnych plamień w postaci jasnoróżowej lub brązowej wydzieliny. Szyjka macicy jest bardzo delikatna i łatwo ją podrażnić – np. podczas zakładania szwu.

Dla pewności oraz poczucia bezpieczeństwa sugerowalibyśmy jednak kontakt w tej sprawie z lekarzem prowadzącym ciążę. Wszelkie wydzieliny w ciąży lepiej jest bowiem konsultować z ginekologiem, aby mieć pewność, że nic złego się nie dzieje.

Inne pytania o szew ratunkowy zwany również szwem okrężnym lub szwem McDonalda znaleźć można pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bialo-zolta-wydzielina-wyciekajaca-ze-szwu-w-34-tygodniu-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-po-zalozeniu-szwu-w-20-tygodniu-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wodnista-wydzielina-i-parcie-na-pecherz-po-zalozeniu-szwu-okreznego-na-szyjke-macicy-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.