Założenie szwu okrężnego w 23. tygodniu ciąży a konieczność pobytu w szpitalu

Witam.;) Obecnie jestem w 27 tyg ciazy. Od 23 tyg ciazy mam zalozony szew okrezny (szyjka miala dlugosc 1 cm i po zalozeniu szwu nadal tyle ma). W 26 tyg bylam w szpitalu na podaniu sterydow na rozwoj pluc u dziecka. Czy jesli wszystko jest dobrze (wyniki z moczu, krwi, posiewu z pochwy i usg dopochwowe i normalne sa dobre) to czy konieczne sa jeszcze pobyty w szpitalu?

Szanowna Pani!

Bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie. Ciąża to stan dynamiczny, może się zmienić w ciągu kilku chwil.
Jeżeli będzie wszystko dobrze, ciąża będzie się rozwijać prawidłowo, nie pojawi się zagrożenie porodem przedwczesnym, to myślę,że nie będzie wskazań do hospitalizacji.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka