Pobyt w szpitalu po założeniu szwu okrężnego

Witam, czy po założeniu szwu okreznego dlugo zostaje sie w szpitalu, oraz czy posiadając taki szew do konca.ciąży nalezy lezec? Pozdrawiam

Witam. Pobyt w szpitalu po założeniu szwu okrężnego uzależniony jest od stanu klinicznego pacjentki i stopnia zagrożenia ciąży. Nie jest regułą że po jego założeniu należy leżeć do końca ciąży, w każdym przypadku jednak należy prowadzić oszczędzający tryb życia.