Czy ten ból prawego jajnika może zwiastować ciążę?

Witam. Od ponad 6 miesięcy reguralnie przyjmuje tabletki antykoncepcyjne, jednak 2.05 na poczatku blistra wystąpiła u mnie silna biegunka. Nie jestem pewna czy kolejnego dnia przyjełam tabletkę. W następnym tygodniu doszło do zbliżenia bez zabezpieczenia. Po 8h od tego wydarzenia wziełam tabletkę "dzień po" . Obecnie odczuwam niepokojący ból prawego jajnika. Zastanawiam się, czy może zwiastować on ciążę? Od stosunku minął dopiero tydzień, test pokazał wynik ujemny, ale zdaje sobie sprawę, że może on być mało dokładny w tak wczesnym etapie.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ból jajnika to często spotykany objaw na wczesnym etapie ciąży. Jednak nie jest to jedyna przyczyna, ponieważ ból jajnika występuje także podczas owulacji, przed miesiączką lub z powodu złej pozycji seksualnej. Ponadto bóle jajników mogą także zwiastować problemy ginekologiczne, takie jak endometrioza, zespół policystycznych jajników, torbiel jajnika czy też zapalenie przydatków.

Zdarza się, że kobiety po przyjęciu antykoncepcji awaryjnej również doświadczają nieprzyjemnych objawów. Najczęściej są to właśnie bóle podbrzusza, nudności, bóle i zawroty głowy, wymioty lub zaburzenia miesiączkowania.

W związku z powyższym warto byłoby udać się do ginekologa w celu wykluczenia bądź potwierdzenia ciąży oraz znalezienia przyczyny wspomnianego przez Panią bólu jajnika.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym serwisie. Odpowiedzi na nie znajdzie Pani pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/klujacy-bol-jajnikow-po-zazyciu-escapelle, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-testy-ciazowe-wykaza-ciaze-7-dni-po-stosunku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dolegliwosci-po-antykoncepcji-awaryjnej-a-prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.