Czy testy ciążowe wykażą ciążę 7 dni po stosunku?

Witam. Staramy się z mężem o dzidziusia .W ubiegły piątek miałam stosunek z mężem, po którym on stwierdził że napewno będe w ciąży. Czy istnieje możliwość by się dowiedzieć tydzień po stosunku czy jestem w ciąży? Czy są testy które tak wcześnie wykrywają ciąże? Bardzo proszę o szybką odpowiedz. Dziękuje Barbara.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Niektóre testy ciążowe można wykonać już 10 dni po stosunku. Wiekszość testów ciążowych daje miarodajne wyniki w dniu, kiedy miała nastąpić spodziewana miesiączka.

Natomiast chciałabym Państwu zwrócić uwagę na to, że tak to już w naturze jest, że większość zarodków, które zostały poczęte (nawet 70%) "nie przyjmuje się" i zostaje usunięte z organizmu kobiety podczas krwawienia. Dlatego radziłabym wykonanie testu dopiero, kiedy zacznie się Pani spóźniać miesiączka. Inaczej mogą Państwo narobić sobie złudnych nadziei i się zestresować (a to nie pomaga w poczęciu dziecka). Mam nadzieję, że niebawem będzie pani w ciąży, jednak pamiętać należy, że para zdrowych ludzi może się starać bez skutku o dziecko nawet do roku! Przez "staranie się" rozumiane są regularne stosunki :3-4 razy na tydzień.