Czy krwawienie i pozytywny test ciążowy oznaczają ciążę?

Witam, mam pytanie. Staramy się z mężem o dziecko, miesiączkę miałam 7 września, a cykl mam 28 dni. Współżyliśmy między 19 a 22 września i już mieliśmy nadzieję, a tu 1 października krwawienie. Trwało 4 dni i było bardzo bolesne. Dla pewności 10 dni po krwawieniu zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny. Czy wynik jest prawdziwy?

Witam serdecznie!

Do stosunków doszło w trakcie dni płodnych, dlatego szanse poczęcia są wysokie. Jeżeli test ciążowy dał pozytywny wynik, to najprawdopodobniej jest Pani w ciąży. Oczywiście, zdarzają się przypadki wyników fałszywie dodatnich, ale jest to kazuistyka.

W obecnej sytuacji może Pani umówić się na wizytę kontrolną do ginekologa w celu potwierdzenia ciąży. Może Pani również powtórzyć test (lub wykonać test z krwi) i w przypadku powtórzenia wyniku dodatniego poczekać do 8-10 tygodnia ciąży. Nie później niż w tym terminie powinna się odbyć pierwsza wizyta u ginekologa-położnika.

Dla porządku przypomnę, że jeśli nie rozpoczęła Pani suplementacji kwasu foliowego, należy to zrobić jak najszybciej.

Pozdrawiam