Czy mogę być w ciąży po tym stosunku?

Dzień dobry W 6 dniu okresu doszło do zbliżenia bez zabezpieczenia wytrysk był prawdopodobnie tuż przy wyciągnięciu Po 17 godzinach wzięłam escapelle tabletek po 6 dni po tabletce krwawię raz mocniej raz słabiej W ciągu 3 miesięcy wzięłam 2 raz taka tabletkę przy pierwszej żadnych objawów Przy tej tylko krwawię nie mam innych dolegliwości Lekko czasem uczucie bólu podbrzusza do okresu zostało 15 dni Czy mogę być w ciąży czy to krwawienie to po tabletce po Bardzo proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

najprawdopodobniej krwawienie, które Pani opisuje ma związek z zastosowaniem antykoncepcji awaryjnej, czyli zażytą tabletką Escapelle.

Antykoncepcja awaryjna zawiera dużą dawkę hormonów, w związku z tym wiąże się ona z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. Jednym z nich są właśnie nieregularne krwawienia oraz plamienia, które mogą utrzymywać się aż do następnego cyklu miesiączkowego. Mogą pojawić się również bóle podbrzusza oraz inne objawy opisane w ulotce dołączonej do opakowania.

Podobne pytania pojawiały się w naszym projekcie pytań do lekarzy. Znajdzie je Pani pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-zazyciu-tabletki-awaryjnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-escapelle,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-zastosowaniu-escapelle.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.