Jak duże jest prawdopodobieństwo ciąży w tym przypadku?

Witam 15 kwietnia dostałam miesiączkę. 16 kwietnia oraz 17 kwietnia kochałam się z moim partnerem, nie mieliśmy komplikacji z prezerwatywą, natomiast podczas stosunku 19 kwietnia (także ostatniego dnia miesiączki) połowie stosunku zjechała nam prezerwatywa i natychmiast przerwaliśmy. Profilaktycznie wzięłam tabletkę "dzień po" EllaOne kilka godzin po stosunku. Po tabletce nie zaobserwowałam u siebie żadnych skutków ubocznym poza delikatnym bólem podbrzusza który szybko minął. Dzisiaj (1 maja) zaczął mnie boleć brzuch i okolice jajników, a także zaobserwowałam brązowa wydzielinę z pochwy. Moje pytanie jest następujące: jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy obecnej sytuacji i z czego może wynikać dzisiejszy ból brzucha?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dolegliwości, które Pani zaobserwowała, a więc bóle brzucha oraz plamienie z dróg rodnych mogą być związane z zastosowaną antykoncepcją awaryjną. Są to jedne z najczęściej występujących skutków ubocznych, związanych z zachwianiem gospodarki hormonalnej.

Tego typu objawy niepożądane mogą występować nawet przez dwa kolejne cykle miesiączkowe. Bóle brzucha i jajników oraz wydzielina z pochwy mogą świadczyć również o infekcji, dlatego dobrze by było udać się do ginekologa, aby sprawdził, czy wszystko jest w porządku. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę po zastosowaniu tabletki ellaOne jest bardzo małe.

Pytania o podobnej tematyce znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-6-dni-po-zastosowaniu-escapelle, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czas-utrzymywania-sie-skutkow-ubocznych-po-zazyciu-tabletki-po,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-po-przyjeciu-escapelle.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.