Czy ból głowy jest skutkiem ubocznym Ellaone?

Tydzień temu wzięłam tabletkę EllaOne. Od tamtej pory wydaje mi się, że często boli mnie głowa, jestem senna a czasem nerwowa. Jak myślicie, do kiedy skutki uboczne będą występować? Ile mniej więcej dni to trwa?
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam serdecznie,

dolegliwości bólowe głowy i senność mogą być działaniami niepożądanymi tabletki ellaOne. Wśród częstych skutków ubocznych wyróżnia się także: zaburzenia nastroju, zawroty głowy, mdłości, bóle brzucha, wymioty, zmęczenie, bóle mięśni czy też wrażliwość piersi.

Czas trwania dolegliwości jest kwestią indywidualną. Zazwyczaj jednak objawy ustępują po około tygodniu.

Inne pytania poruszające te kwestie umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skutki-uboczne-zastosowania-ellaone,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-skutki-uboczne-moga-sie-utrzymywac-po-ellaone,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-przyjeciu-tabletki-ellaone-skutki-uboczne-moga-wystepowac-dopiero-w-kolejnym-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty