Kiedy najpewniej zrobić test ciążowy?

Witam, mam pytanie według kalendarzyka owulacja powinna wystąpić u mnie 28 listopada, kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia 23, 26, 30 bo bardzo chcemy mieć dzidziusia, przed rzekomą owulacją bolały mnie jajniki raz prawy raz lewy. Wiem, że cykle mogą być bez owulacji także nie wiem do końca czy wystąpiła ona u mnie chyba, że bóle jajników były sygnałem że jednak jest. Kiedy mogę zrobić test ciążowy? Proszę o odpowiedź:) Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Reakcja bólowa jajników mogła być związana z owulacją, mogło również dojść do podwójnej owulacji, z obydwu jajników w tym samym cyklu. W takiej sytuacji można się spodziewać nawet ciąży bliźniaczej, "dwujajowej", gdzie bliźniaki będą spokrewnione ze sobą jak zwykłe rodzeństwo. Test ciążowy najlepiej wykonać w dniach spodziewanej miesiączki, jeżeli do niej nie dojdzie, lub będzie miała inny niż zwykle przebieg.

Pozdrawiam serdecznie!