Czy to mogło mieć wpływ na ciążę mnogą?

Witam. Jestem mama 2 bliźniaków. Ciąża mnoga dwujajowa. Myslimy z mężem o trzecim dziecku ale troche obawiam się ze będzie to kolejna mnoga ciąża. 7 lat temu, chciałam przesunąć okres, aby nie dostać go na ślub i gin. przepisał tabletki które brałam10 dni przed okresem i po ich odstawieniu mial pojawic sie okres. Gdy zaczynałam brać tabletki byłam w ciąży o której nie wiedziałam. czy to mogło mieć wpływ na ciąże mnogą? Czy na usg można wykryc ilośc jajeczek czy zawsze mam 2? Ania L.34

Lek. Tomasz Budlewski

Można ocenić czy do owulacji doszłoby jednego czy dwóch jajników, nie miało yo wpływu na rozwój ciąży bliźniaczej