Czy to oznacza, że zrobiłam test za wcześnie?

Witam, zacznę od tego że moje cykle trwają 34/42dni. Staramy się z mężem o dziecko. Jest to 3 cykl po poronieniu. Ostatnia miesiączka była 29 grudnia. W połowie stycznia przez 2 dni (15 i 16 dc) miałam plamienia i mało obfity, rozciągliwy śluz. 23 stycznia (26dc) będąc u ginekologa, dowiedziałam się że jestem już w drugiej fazie cyklu, że prawdopodobnie owulacja była z lewego jajnika. Kilka dni po badaniu przez kilka dni miałam obfity śluz, przypominający płodny (28-30dc) Dziś jest 6 luty (40dc) zrobiłam test, wyszedł negatywny. Zawsze od dni w których występował śluz płodny mijało 14 dni i miesiączka przychodziła, więc jeśli owulacja była w połowie stycznia, a nie doszło do zapłodnienia powinnam już dostać okres. Czy może za wcześnie zrobiony test? ( /-15dni od owulacji) A jeśli jednak owulacja była 28-30dc to miesiączka powinna nadejść za kilka dni, wtedy test robiony dzisiaj mógłby być niewiarygodny? Czy możliwe że owulacja była dwa razy w jednym cyklu? Czy lekarz mógł się pomylić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zazwyczaj w jednym cyklu miesiączkowym występuje jedna owulacja. Zdarzają się jednak sytuacje, iż owulacja nie wystąpi w ogóle bądź będzie podwójna. Dwie owulacje są więc możliwe, jednak występują one w jednym czasie.

Test ciążowy powinien być wiarygodny w terminie spodziewanej miesiączki. Jeśli wykonała Pani test ciążowy z moczu, to warto oznaczyć również stężenie beta-HCG we krwi. Po 15 dniach od owulacji badanie powinno już być wiarygodne. Negatywny wynik będzie świadczył, że najprawdopodobniej nie zaszła Pani w ciążę, a opóźnienie miesiączki wynika z innej przyczyny.

Podobne pytania z zakresu ginekologii umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-przyczyna-ze-czesc-objawow-wystapila-dwukrotnie-w-ciagu-jednego-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwie-owulacje-w-jednym-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dwie-owulacje-sa-mozliwe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.