Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skąpe, brunatne plamienie podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych a prawdopodobieństwo ciąży

Witam, od kilku lat biorę Rigevidon i wszystko było jak w zegarku. Ostatnią tabletkę z blistra powinnam wziąć 7 lutego, ale zapomniałam i wzięłam 8 lutego. Z mężem współżyłam 8, 9 i 10 lutego. Prawidłowo krwawienie powinno wystąpić 12 lutego, ale nie pojawiło się. Miałam tylko bardzo skąpe, brunatne plamienie. Wczoraj 24 lutego robiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie. Czy jednak jest możliwość, żebym była w ciąży? Kiedy ew. mam wykonać kolejny test?

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Witam! Domowe testy ciążowe dają wiarygodne wyniki po 14 dniach od daty ryzykownego zbliżenia. Wydaje się zatem, że ciążę możemy wykluczyć. Ze względu na zdarzające się wyniki fałszywie ujemne w pierwszych dniach ciąży, dla pewności może Pani powtórzyć test ciążowy, jednak nie wcześniej niż za 2-3 dni. Zmiana charakteru krwawienia nie musi być objawem ciąży. Przy wieloletnim stosowaniu antykoncepcji hormonalnej krwawienia w trakcie przerwy mogą być coraz mniej obfite. Inną możliwą przyczyną zmiany jego charakteru może być po prostu Pani osłabienie. Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy