Dziwne plamienie po stosunku bez zabezpieczenia - czy to może być plamienia ciążowe?

Witam!
Mój problem polega na tym, że 1.07 uprawiałam seks bez zabezpieczenia, następnie po ok 25 godzinach wzięłam tabletkę „po”. Po ok 7 dniach od przyjęcia tabletki wystąpiło u mnie krwawienie, jednak niepodobne do okresu, mniej obfite i bardziej brązowe. Okres będę miała terminowo dopiero za ok. 28 dni. Jest możliwość, że jestem w ciąży? Możliwe, że to krwawienie to plamienie ciążowe?

Proszę o szybką odpowiedź.

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie!

Opisywane krwawienie związane jest z przyjęciem tabletki alarmowej. Zmiana charakteru krwawienia jest spowodowana farmakologicznym jego pochodzeniem. Nie ma zatem powodu do obaw o patologię w obrębie układu rodnego.

Rozumiem, że zastanawia się Pani nad skutecznością preparatu. Na szczęście tabletka została przyjęta bardzo szybko, co warunkuje jej prawidłowe działanie. Oczywiście dla wykluczenia ciąży może Pani wykonać test. Na tym etapie wiarygodne wyniki przyniesie jedynie test z krwi. Po 14 dniach od daty ryzykownego zbliżenia może Pani również wykonać klasyczny test z moczu.

Na koniec chciałabym Panią przestrzec, że najbliższa miesiączka może, ale nie musi pojawić się dokładnie po 28 dniach. Przyjęcie tabletki alarmowej, będącej bombą hormonalną, często wywołuje zaburzenia cyklu i jest powodem nieregularnych krwawień miesiączkowych. Stan ten normalizuje się zwykle w przeciągu 6 miesięcy.

Pozdrawiam