Tabletka antykoncepcyjna S***

Witam. Powinnam dziś wziąć 1 tabletkę nowego opakowania, jednak zapomniałam ich kupić wczoraj, a dziś w żadnej aptece nie mogę znaleźć ich. Czy stanie się coś jak wezmę ją jutro?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Ze względu na opóźnione przyjęcie pierwszej tabletki nie może Pani liczyć na pełną skuteczność preparatu. Dodatkowo należy zdawać sobie sprawę, że wszystkie stosunki, które miały miejsce w trakcie przerwy mogą być ryzykowne.
W obecnej sytuacji, jeżeli zdecyduje się Pani na rozpoczęcie nowego opakowania jeszcze w tym cyklu, konieczne jest stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji przez 7 dni.
Jeśli doszło do zbliżeń w trakcie przerwy konieczne jest wykonanie testu po 14 dniach od daty ostatniego zbliżenia.

Pozdrawiam.